Jednostki pomocnicze w gminie Niepołomice

31-12-2018

Co to są jednostki pomocnicze?

Jednostki pomocnicze to wspólnoty mieszkańców zamieszkujących dane terytorium. W gminie Niepołomice Rada Miejska ustanowiła 19 jednostek pomocniczych – 7 osiedli i 12 sołectw.



Jakie są zadania jednostek pomocniczych?

Zadania osiedli i sołectw określone są w statutach uchwalonych przez Radę Miejską. Do zadań osiedli/sołectw należy m.in.:

  1. współdziałanie z organami Gminy w wykonywaniu zadań publicznych na rzecz mieszkańców osiedla/sołectwa,
  2. reprezentowanie interesów mieszkańców osiedla/sołectwa wobec organów gminy,
  3. tworzenie warunków do pełnego udziału w życiu publicznym wszystkich mieszkańców osiedla/sołectwa,
  4. zgłaszanie do organów gminy propozycji przedsięwzięć dotyczących budowy, rozbudowy i remontów:
    1. dróg, ulic i mostów,
    2. wodociągów i kanalizacji,
    3. przystanków autobusowych,
    4. szkół podstawowych i przedszkoli,
    5. obiektów zabytkowych i sakralnych,
    6. obiektów sportowych i wypoczynkowych,
    7. innych obiektów użyteczności publicznej.

Statuty jednostek pomocniczych



Organy osiedla

Organem uchwałodawczym osiedla jest Ogólne Zebranie Mieszkańców. Członkami Ogólnego Zebrania Mieszkańców są stali mieszkańcy osiedla posiadający prawo do głosowania.

Organem wykonawczym Osiedla jest Zarząd Osiedla. W skład zarządów osiedli w Niepołomicach wchodzą: przewodniczący, sekretarz oraz trzech członków zwykłych Zarządu Osiedla.



Pisma i wnioski do władz gminy

  • Wniosek o wyodrębnienie Funduszu Sołeckiego w 2021 r. (02.03.2020)
  • Wniosek o zwiększenie kwoty na Budżet Obywatelski (02.03.2020)


  • Osiedle Boryczów

    Zarząd Osiedla: Szybiński Karol (przewodniczący), Jasińska Joanna, Piechota Bernard, Szewczyk Robert, Zerka Agnieszka

    Kontakt do przewodniczącego: tel. 509 962 366, mail: k.szybinski@wp.pl

    Ulice:
    6 Batalionu,
    Balonowa,
    Brzezinki,
    Czerwonych Beretów,
    dr Rudolfa Diesla,
    Eugeniusza Kwiatkowskiego,
    Generała Włodzimierza Potasińskiego,
    Grabska do Diesla (do nr 7),
    Graniczna,
    Komandosów,
    Lotnicza,
    Ludowa,
    Mokra,
    Nawigatorów,
    Oficerska,
    Olchowa,
    Pilotów,
    Płaszowska,
    Podoficerska,
    Polna,
    Saperów,
    Spadochroniarzy,
    Strzelców,
    Strzelecka,
    Wielicka,
    Władysława Wimmera.


    Osiedle Jazy

    Zarząd Osiedla: Migas Marcin (przewodniczący), Kucharska Daria, Pałkowski Grzegorz, Ptasińska–Wardyga Urszula, Szczygieł Łukasz.

    Kontakt do przewodniczącego: ............

    Ulice:
    Akacjowa (nr parzyste od nr 10, nr nieparzyste od nr 13),
    Boczna,
    Brzeska (od rzeki Wisły do Stefana Batorego),
    Brzeska (od Stefana Batorego do rzeki Drwinki),
    Flisaków,
    Kasztanowa,
    Klonowa,
    Krucza,
    Krzywa,
    Lawendowa,
    Łanowa,
    Magnolii,
    Na Grobli (nr parzyste od 2, nr nieparzyste od 5),
    Na Tamie,
    Nagietkowa,
    Osiedle Kaptarz,
    Osiedle Suszówka,
    Pociągów Pancernych,
    Podwale,
    Powiśle,
    Prosta,
    Rumiankowa,
    Siostry Elżbiety Czackiej,
    Słoneczna Boczna,
    Słoneczna,
    Stefana Batorego (nr nieparzyste od 31),
    Stefana Batorego (nr parzyste od 22),
    Stroma,
    Suszówka,
    Topolowa,
    Trudna,
    Wesoła,
    Wiślana,
    Wiśniowa,
    Wroniarka,
    Zabierzowska,
    Zabłocie,
    Zacisze,
    Zielona,
    Ziołowa.


    Osiedle Piaski

    Zarząd Osiedla: Kozub Stanisława (przewodnicząca), Jagła Mariusz, Kościółek Michał, Machowski Tomasz, Pilch Edyta.

    Kontakt do przewodniczącej: 728-941-945

    Ulice:
    Brzeska (od rzeki Drwinki do Puszczy),
    Długa,
    Droga Królewska (od nr 29),
    Grzybowa,
    Kątowa,
    Myśliwska (nr parzyste od nr 14,
    nr nieparzyste od nr 35),
    Okrężna,
    Osiedle Błoto,
    Osiedle Królowej Bony,
    Piaskowa,
    Ples,
    Podlesie,
    Smutna,
    Sosnowa,
    Ścieżka Głogowa,
    Torfowa,
    Zawiła.


    Osiedle Śródmieście

    Zarząd Osiedla: : Paweł Pawłowski (przewodniczący), Dąbroś Jan, Kania Maria, Jagła Mieczysław Janusz,Paluch Jakub.

    Kontakt do przewodniczącego: 730 778 394, lepszeniepolomice@gmail.com

    Ulice:
    3 Maja,
    Adama Mickiewicza,
    Bankowa,
    Bocheńska (nr parzyste do 10,
    nr nieparzyste do 15),
    Cmentarna,
    Droga Królewska (do nr 28),
    Grunwaldzka,
    Ignacego Daszyńskiego,
    Jagiellońska,
    Kusocińskiego,
    Księcia Witolda,
    Mikołaja Kopernika,
    Młyńska,
    Na Grobli (nr nieparzyste do 3),
    Osiedlowa,
    Parkowa,
    Piękna,
    Plac Kazimierza Wielkiego,
    Plac Zwycięstwa,
    Rotmistrza Witolda Pileckiego,
    Rynek,
    Spółdzielcza,
    Szeroka,
    Szewska,
    Szkolna,
    Tadeusza Kościuszki,
    Targowa,
    Ułanów,
    Wąska,
    Zamkowa.


    Osiedle Zagrody

    Zarząd Osiedla: : Michoń Tomasz (przewodniczący), Gąsłowski Tomasz, Lasek Paweł, Sendorek Szymon, Wolińska Małgorzata.

    Kontakt do przewodniczącego: .............

    Ulice:
    Akacjowa (nr parzyste do nr 8, nr nieparzyste do nr 11),
    Fabryczna,
    Grabska (od nr 8),
    Jasna,
    Kątek,
    Kolejowa,
    Kwiatowa,
    Moczydło,
    Nowa,
    Ogrodowa,
    Osiedle Robotnicze,
    Pionierów,
    Poręby,
    Portowa,
    Robotnicza,
    Rolnicza,
    Skarbowa,
    Stawowa,
    Stefana Batorego (nr parzyste do 20, nr nieparzyste do 29),
    Wałowa,
    Wincentego Witosa,
    Władysława Wimmera (do Płaszowskiej),
    Wodna,
    Zagrody


    Osiedle Zakościele

    Zarząd Osiedla: : Klima Małgorzata (przewodnicząca), Cyganik Urszula, Klima Anna, Negrusz-Szczęsny Ewa, Żeromska Agata.

    Kontakt do przewodniczącej: ...............

    Ulice:
    Aleja Dębowa,
    Bocheńska (nr parzyste od 12, nr nieparzyste od 17),
    Bohaterów Getta,
    Bohaterów Westerplatte,
    Borówkowa,
    Brzozowa,
    Franciszka Ziemby,
    Generała Waleriana Czumy,
    Heleny Modrzejewskiej,
    Jagodowa,
    Janusza Korczaka,
    Jodłowa,
    Leśna,
    Litewska,
    Ludwika Solskiego,
    Łąkowa,
    Malinowa,
    Marudy,
    Mjr Mieczysława Malinowskiego,
    Modrzewiowa,
    Myśliwska (nr parzyste do 12, nr nieparzyste do 33),
    Opłotki,
    Partyzantów,
    Plutonowego Gerarda Makosza,
    Podlasie,
    Poziomkowa,
    Staniątecka,
    Stefana Roweckiego,
    Świerkowa,
    Wiejska,
    Władysława Sikorskiego,
    Wojska Polskiego,
    Wrzosowa. Wspólna,
    Wyzwolenia,
    Zakole.

    Sołectwo Chobot

    Sołtys Jasiak Genowefa

    Rada Sołecka: Bożek Jolanta, Gruca Dorota, Hajdaś Andrzej, Szydłowska Danuta, Widła Zbigniew

    Kontakt do sołtysa: ............

    Sołectwo Ochmanów

    Sołtys Zofia Włodarz

    Rada Sołecka: Balicka Ewa, Krajewski Zdzisław, Lebiest Grzegorz, Ostawin Tomasz, Piotrowska Józefa

    Kontakt do sołtysa: 695-005-530, amm@op.pl

    Sołectwo Podłęże

    Sołtys Szybińska Wanda

    Rada Sołecka: Baryczka Wiesława, Narkiewicz Iwona, Prochwicz Krzysztof, Sadko Tadeusz, Ślusarek Piotr, Świętek Agata, Urych Piotr, Walaszek Krystyna, Wnęk Kazimiera

    Kontakt do sołtysa: ...............

    Sołectwo Słomiróg

    Sołtys Pieprzyca Teresa

    Rada Sołecka: Basista Maria, Dudek Eugeniusz, Pieprzyca Barbara, Pieprzyca Tadeusz, Szewczyk Michał

    Kontakt do sołtysa: ..................

    Sołectwo Staniątki

    Sołtys Kazimierz Gicala

    Rada Sołecka: Glińska Maria, Hoffman Mariusz, Karcz Irena, Klima Wojciech, Konstanty Zbigniew, Łach-Sekuła Anna, Pawłowski Daniel, Sonik Daniel, Stec Krzysztof

    Kontakt do sołtysa: 505-131-995, kazimierz.gicala@onet.pl

    Sołectwo Suchoraba

    Sołtys Filipowska Grażyna

    Rada Sołecka:Cholewa Justyna, Klima Andrzej, Solecki Władysław, Stawarz Bogusława, Surówka Krystyna

    Kontakt do sołtysa: ...........

    Sołectwo Wola Batorska

    Sołtys Gaweł Mirosław

    Rada Sołecka: Bronikowska -Dąbroś Karolina, Dąbroś Maciej, Gąsłowski Andrzej, Klima Piotr, Kotelon -Wojtal Dorota, Sekunda Jan, Siwek Janusz, Słoczyński Marcin, Wnęk Paweł

    Kontakt do sołtysa: ...........

    Sołectwo Wola Zabierzowska

    Sołtys Wiesław Garncarz

    Rada Sołecka: Harabasz Grzegorz, Kępa Ryszard, Proszek Danuta, Łosiński Stanisław, Szydłowski Stanisław, Zaleńska Elżbieta

    Kontakt do sołtysa:604-824-576

    Sołectwo Zabierzów Bocheński

    Sołtys Kuźba Magdalena

    Rada Sołecka:Adamczyk Krystyna, Franas Edyta, Grochot Stanisław, Kot Małgorzata, Porębska Ewa, Strzelec Maria, Wilkosz Magdalena, Wnęk Edward, Zawadzka Agata

    Kontakt do sołtysa:692-640-959, mail: magda.kuzba@gmail.com

    Sołectwo Zagórze

    Sołtys Andrzej Balicki

    Rada Sołecka: Dubas Paweł, Frąś Andrzej, Kowalski Tadeusz, Kozak Ryszard, Malinowska Danuta

    Kontakt do sołtysa: 501-789-595

    Sołectwo Zakrzowiec

    Sołtys Elżbieta Ziobro

    Rada Sołecka: Buczek Danuta, Lebiest Stanisław , Wdaniec Marta, Wrzecionek Wiesława, Wrześniak Anna

    Kontakt do sołtysa: 660 717 056, elzbieta_ziobro@o2.pl

    Sołectwo Zakrzów

    Sołtys Cieślik Zofia

    Rada Sołecka:Ciastoń Wojciech, Deptuch Anna, Garycka Ewa, Krystyjan Elżbieta, Łapaj Edward, Michalski Piotr, Wideł Tomasz

    Kontakt do sołtysa:......

wróć

Fundacja Lepsze Niepołomice
ADRES:

Fundacja Lepsze Niepołomice
ul. Daszyńskiego 46/7
32-005 Niepołomice
NIP: 683 20 90 100

  • 730-778-394
  • lepszeniepolomice@gmail.com
Top