Przejdź do treści

O nas

Niepołomice są dla nas.
My jesteśmy dla Niepołomic.

Dajemy przestrzeń do działania i współdecydowania.
Kim jesteśmy

Łączy nas chęć działania i miejsce, w którym żyjemy

Wszystko zaczęło się od budżetu obywatelskiego. W 2014 roku razem ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Niepołomickiej oraz Fundacją Instytut Studiów Strategicznych przygotowaliśmy projekt “Lepsze Niepołomice”. Dwa lata później założyliśmy fundację. Od tego czasu zrealizowaliśmy dziesiątki projektów.  Działamy między innymi w zakresie inicjatyw obywatelskich, ekologii, filantropii i integracji społecznej.

Na zdjęciu panorama Niepołomic
Na zdjęciu grupa osób na tle gór
Nasza misja

Otwieramy drzwi dla Twoich pomysłów

Integrujemy, informujemy i interweniujemy. Nieważne, czy jesteś niepołomiczaninem od wielu lat, czy dopiero się tu sprowadziłeś – wspólnie możemy wiele zdziałać.

Masz pomysł na projekt obywatelski? Daj znać! Pomożemy Ci go zrealizować.

Partycypacja obywatelska

Twój głos jest ważny

Nie tylko podczas wyborów. Możesz wziąć udział w konsultacjach społecznych, zgłosić zadanie do budżetu obywatelskiego czy inicjatywy lokalnej. Włączyć się w pracę Młodzieżowej Rady Miejskiej lub Rady Seniorów. Złożyć petycję. Pierwszym krokiem do partycypacji jest dostęp do informacji, dlatego prowadzimy serwis informacyjny o działalności Rady Miejskiej w Niepołomicach.

Na zdjęciu mężczyzna wrzucający kartę do głosowania do urny wyborczej
Włącz się!

Działamy na różnych płaszczyznach.

Włączamy starsze pokolenia

Aktywizujemy i wspieramy seniorów

Wsłuchujemy się w głos, potrzeby i pomysły seniorów. Opracowaliśmy  lokalną Strategię Polityki Senioralnej, zainicjowaliśmy powołanie Rady Senioralnej, realizujemy projekty na rzecz seniorów.

Wsparcie dla dzieci i młodzieży

Edukujemy i pomagamy

Prowadzimy warsztaty ekologiczne dla najmłodszych. Zachęcamy do poznawania lokalnej historii i ziemi niepołomickiej. Wspieramy Młodzieżową Radę Miejską.
Logotyp Niepołomicki Alarm Smogowy
Ekologia

Zrównoważony rozwój miasta

Lubimy wziąć głęboki oddech, dlatego od wielu lat działamy na rzecz czystego powietrza. Prowadzimy Niepołomicki Alarm Smogowy i Ekologiczny Klub Rodzica.
Archiwalne zdjęcia i materiały

Pokazujemy historię Niepołomic

Z nami odkryjesz barwną przeszłość miasta. Zbieramy zdjęcia i historie, którymi dzielimy się na fanpage’u „Dawne Niepołomice”. Wspólnie z Biblioteką Publiczną prowadzimy Klub Poszukiwaczy Historii Niepołomic. Organizujemy wirtualne spacery po dawnych Niepołomicach.