Przejdź do treści

Obywatelskie Niepołomice

Edukacja obywatelska i działania strażnicze

Od października 2021 r. realizujemy projekt „Obywatelskie Niepołomice”.

Pierwszy stopień partycypacji to informacja. Dlatego uruchomiliśmy dwa portale informacyjne: Niepolomice.MamPrawoWiedziec.pl oraz PowiatWielicki.MamPrawoWiedziec.pl.  Znajdziecie tam relacje z sesji Rady Powiatu Wielickiego i Rady Gminy Niepołomice. Zamieściliśmy również informacje o radnych i wyniki głosowań nad poszczególnymi uchwałami. Naszym partnerem jest  Stowarzyszenie 61, które prowadzi ogólnopolski serwis MamPrawoWiedziec.

W 2022 r. powołana została nowa Młodzieżowa Rada Miejska. Projekt Obywatelskie Niepołomice ma na celu podniesienie wiedzy i kompetencji młodych radnych. Organizujemy szkolenia, spotkania i wizyty studyjne.

Jednym z ważniejszych problemów mieszkańców Niepołomic jest zła jakość powietrza w sezonie grzewczym. Zaplanowaliśmy szereg działań informacyjnych na temat szkodliwości oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz zachęcających do wymiany wysokoemisyjnych urządzeń grzewczych.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 

Na zdjęciu grupa młodych ludzi wraz nauczycielką idących chodnikiem przez miasto.