Przejdź do treści

Carpe Diem

Aktywizujemy seniorów

Zadanie polega na organizacji wernisażu zdjęć wykonanych przez Dominikę Sowę podczas projektu Carpe Diem. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Pomoc Bliźniemu.

Są to zdjęcia pokazujące osoby starsze w niestandardowych sytuacjach — podczas lotu balonem, awionetkę, w luksusowej limuzynie czy na polu lawendy. Zdjęcia przełamują stereotyp, że osoby starsze są mało aktywne. Wystawa, zdjęć wykonanych przez Dominikę Sowę, będzie miała, za zadanie popularyzowanie aktywności fizycznej i społecznej wśród osób starszych a także upewnienie, że wiek, nie jest przeszkodą w realizowaniu marzeń.

Podczas wernisażu odbywać się będą również spotkania z wyjątkowymi gośćmi, będą to m.in. Pani Ewa Wachowicz, dwie Ambasadorki „Głosu Seniora” Virginia Shmith – która, zaprezentuje swoje umiejętności, jako najstarsza w Polsce Dj- ka (77 lat) jak i Pani Hanna Piekarska – Stylowa Seniorka, która udzieli porad na temat wartości dbania o sferę wizualną i jej wpływu na nasze samopoczucie.

Na zdjęciu grupa uśmiechniętych Seniorów na spotkaniu, przeglądających otrzymane w prezencie książki.

Tego dnia spotkamy się również z Panem Gerardem Makoszem i Panią Iwoną Mazurkiewicz z programu „Sanatorium Miłości”, którzy opowiedzą o miłości, sporcie i przywileju długiego życia. Na przybyłych gości, będzie również czekał poczęstunek w postaci cateringu. Wernisaż odbędzie się w Laboratorium Aktywności Społecznej, planowana data – 04.06.2022 r.

Zaproszeni zostaną seniorzy z terenu całej gminy, dlatego zostanie zorganizowany transport dla ułatwienia im dotarcia na wernisaż. Informacja o wernisażu przekazana zostanie za pośrednictwem Kół Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, strony internetowej wnioskodawcy oraz plakatów.